BILS GEITS BRĪDINA, KA JAUNS TERORISMA VEIDS VARĒTU PARĀDĪTIES, UN POTENCIĀLIE ZAUDĒJUMI IR ĻOTI, ĻOTI LIELI.

Attēls: Wikimedia Commons
0

Bils Geits, Pasaules Ekonomikas forumā, ceturtdien, brīdinājis, ka jauns terorisma veids, kam mēs neesam gatavi, varētu parādīties.

Bioterorisms jeb bioloģiskais terorisms, kur bioloģisks aģents (slimība, vīruss) tiek izplatīts tīši un ar nolūku izraisīt cilvēku saslimšanu un nāvi, varētu kļūt var nopietnu problēmu, un, mums vajadzētu sākt cīnīties ar to jau tagad.

“Kā tam sagatavoties, tas ir jāapspriež”, viņš teica. “Ir ļoti grūti paredzēt bioterorisma varbūtību, bet potenciālie zaudējumi ir ļoti, ļoti lieli”

Geits šajā formā runāja gan par tīšu, gan dabīgu izcelsmju epidēmiju briesmām, un viņš plāno sīkāk šo jautājumu apspriest arī Minhenes konferencē februārī.

“Es uzskatu, ka epidēmija, vai nu dabiski vai tīri izraisīta, visticamāk, ka radīs vismaz 10,000 nāves gadījumu”, atbildēja Geits.

Geits bažas par šo problēmu pirmo reizi izteica martā, “Reddit Ask Me Anything” sesijas laikā – “Tas, ka maza grupa teroristu, izmantojot kodolieročosu vai bioloģiskos, var nogalināt milionus, ir problēma, kas mani uztrauc”, viņš rakstīja.

Geita vēstījumu cilvēki sāk uztvert nopietni, vismaz viņa sabiedroto vidū. Piemēram, Sems Altmans, Y Combinator prezidents (Y Combinator ir kompānija, kas radījusi jaunu modeli, lai palīdzētu attīstīties un finansētu jaunas kompānijas), pastāstīja, ka viņš, kopā ar saviem kolēģiem, reizi pa reizei apspriež, kāds varētu būt pasaules gals.

Un viena no populārākajām teorijām bija bioloģiskais terorisms.

“Pēc tam, kad Nīderlandes laboratorijā tika modificēts H5N1 bird-flu vīruss, piecus gadus atpakaļ, padarot to super lipīgu, varbūtība radīt un “izplatīt” nāvējošu vīrusu nākamo 20 gadu laikā, nu, vairs nav nulle”, sacīja Altmans.

Geits uzskata, ka valdībām būtu jāiesaistās un jāsadarbojās, lai novērstu bioterorismu, jo epdidēmijs, viņš sacīja, “robežas nepazīst”.

“Tas nav viegli, jo tā ir globāla problēma”, atbildēja Geits. “Tātad, kā, lai valstis strādā kopā, un kuras valstis ir atbildīgas par konkrētajiem resursiem? Nav svarīgi vai tu uz šo problēmu raugies mo humānā vai vietējā rakstura viedokļa, [apkarot epidēmiju] ir ieguldījums, kas būtu jāveic!”

Atsauces: http://www.businessinsider.com/bill-gates-warns-about-bio-terrorism-threat-2017-1

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.