7 nerakstīti likumi par īsziņu rakstīšanu

Nav vairs nekāds jaunums, ka mūsdienās mēs vairāk sarakstāmies nekā komunicējam klātienē, tādēļ ir nerakstīti likumi, kuri ir jāievēro un jāsaprot!

Neliec gaidīt stundām ilgi

Ja katru reizi, kad saraksties ar cilvēku, tu atbildi ik pēc 3 stundām, cilvēks pazaudēs interesi un pacietību.  Ja vien nevēlies tikt vaļā no tās personas, tad atceries, ka sarakstes laikā tev ir jāvelta arī uzmanība! Ja tu tiešām esi tik aizņemts, tad vienkārši pasaki: “Līdz vēlākam!”.

Neraksti saīsinājumus “lol”, “ok”,”sk”, utt.

Protams, ja tu esi pazīstams jau gadus ar šo cilvēku, tad tas ir normāli. Taču, kad  uzsāc saraksti ar jaunu personu, atceries, ka ar šiem saīsinājumiem izskatīsies, ka nevēlies turpināt kontaktēties.

Nebaidies rakstīt pirmais/ā

Ja tu kontaktējies ar kādu jau ilgāku laiku, un vienmēr saraksti uzsāk viņš/viņa, tad nebaidies pati rakstīt pirmā. Nav patīkami, ja liekas, ka otra persona ir vienīgā, kam rūp attiecību uzturēšana. Vārds “ČAU” nevienu vēl nav nogalinājis.

Ja tu raksti, pabeidz tekstu līdz galam

Nav vairs jaunums, ka mēs redzam, kad cilvēks sāk rakstīt portālā “Facebook” vai “Whatsapp”, tāpēc, lūdzu, pabeidz to, ko rakstīji!

Grupas čatā saraksties ar visiem, nevis divatā ar kādu

Ja vēlies sarakstīties ar kādu, tad dariet to privātajā čatā, nevis grupas čatā, ja vien tas neskar arī citus. Tas ne tikai kaitina, jo nāk daudz paziņojumu, bet arī aizskar pārējos!

Ja saņem ziņu ar garu tekstu, neatbildi ar vienu teikumu

Ja cilvēks raksta daudz, tad droši vien tas ir kaut kas nopietni. Iespējams viņš izsaka savas jūtas, un, ja jums kaut nedaudz rūp šī persona, tad neatbildiet ar vienu teikumu – tas noteikti liks domāt, ka jums ir pilnīgi vienalga.

Ja ignorē kādu, neveic aktivitātes sociālajos tīklos

Protams, ar izņēmumu, ja jūs vēlaties, lai persona zina, ka viņa tiek ignorēta.

 

LĪDZĪGIE RAKSTI

KOMENTĒ

Send this to friend