Pētījums pierāda, ka diendusa ir veiksmes atslēga

Labas ziņas visiem gulēt mīlētājiem – izrādās, ka snauda ir laimes atslēga!

Jau iepriekš zināms bija tas, ka miegs uzlabo ķermeņa darbību un veselību, tāpat arī palielina produktivitāti un aizsargā pret sirds slimībām. Bet tagad zinātnieki uzskata, ka īsiem snaudieniem ir savas priekšrocības.

Attēls: TCL8TO7 – Flickr

Ričards Vaismans (Richard Wiseman), profesors no Hertfordshīras universitātes, sacīja:

“Pētījumi pierāda to, ka snaudieni, kuri ilgst 30 minūtes vai mazāk, uzlabo uzmanību, produktivitāti un radošumu. Tādējādi šie pētījumi liecina, ka jūs varat kļūt laimīgāki. Tomēr, ilgstošāki snaudieni var radīt dažādas veselības problēmas.”

Pētījumā piedalījās 1000 respondenti, kuri interneta aptaujā sniedza informāciju un detaļas par saviem gulēšanas ieradumiem. Balstoties uz šīm atbildēm, snauduļotāji saņēma attiecīgi rezultātu.

Rezultāti liecina, ka tie respondenti, kuri dienā mazliet nosnaužas, saņem 3,67 punktus 5 baļļu sistēmā, turpretīm nesnauduļotāji ieguva 3,52, bet ilgstošie snauduļotāji (tie, kuri guļ ilgāk kā 30 minūtes) 3,44. Turklāt, 66 procenti no snauduļotājiem atklāja, ka ir apmierināti ar savu dzīvi.

Ja kādreiz gribās darbā vai lekcijās atlaisties – droši dari to. Tev tagad ir ar pētījumu pamatots arguments, kāpēc tu to drīksti, un kāpēc tev to vajadzētu!

 

LĪDZĪGIE RAKSTI

PIEVIENO KOMENTĀRU

Send this to friend