Ja klausoties mūziku tev veidojas ‘zosāda’, tavas smadzenes varētu būt īpašas

3

Vai klausoties kādu konkrētu dziesmu vai izpildītāju tev ir gadījies, ka visi matiņi uz rokām saceļas stāvus? Izrādās, ka sajust šādas emocijas un reakciju spēj tikai retais, un tā ir diezgan unikāla parādība.

 

Metjū Sačš (Matthew Sachs), Hārvardas universitātes absolvents, visu pagaišo gadu veltīja pētījumam, kurā mēģināja noskaidro šādu cilvēku emocijas, un iemeslus šai parādībai. Pētījumā piedalījās 20 studenti, no kuriem 10 atzina, ka saskarās ar šādu parādību, un 10 studenti, kuri nekad neko līdzīgu nav izjutuši.

Veicot smadzeņu skenēšanu, Metjū atklāja, ka cilvēkiem, kuri izjūt šādas emocijas, ir citādāka smadzeņu uzbūvē nekā tiem, kuri to neizjūt. Šādiem cilvēkiem, kā noskaidrots, ir blīvāka kārta ar šķiedrām starp dzirdes garozu un smadzeņu daļu, kas apstrādā emocijas, un tādējādi komunikācija starp šīm abām organisma daļām ir daudz atvieglotāka un efektīvāka.

Tas, ka starp diviem smadzeņu reģioniem ir blīvāka šķiedru kārta, nozīmē to, ka komunikācija starp tiem ir daudz efektīvāka. Tātad, ja tu izjūti ‘zosādu’ klausoties mūziku, tad tavas emocijas ir ļoti spēcīgas un intensīvas.

Šo pētījumu iespējams atrast Oxford Academic mājaslapā.

Atsauces: Oxford Academic website

 

 

Tev varētu arī patikt..
3 Komentāri
 1. Neticu saka

  I smell BS. Uztaisam savu eksperimentu, paceļ roku, kam tā nekad nav bijis

  1. Valters saka

   Nezinu, es, piemēram, zosādu mūziku klausoties nekad neesmu izjutis! Mani draugi gan, tāpēc diezgan ticami!

   1. Aleksandra saka

    Es gan esu izjutusi, jau gadiem, bet ne bieži, tikai un vienīgi tad kad patiesi skaista mūzika un instrumenti tiek saskaņoti spēlēti, man personiski- flautas vai līdzīgi citas augsta tembra skaņas un uz toņa La, Si pakāpeniski pārlec uz vai no Fa, Sol kas aizrauj elpu uIntara ka patīkama trisa.

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.