Kas notiktu, ja cilvēki pēkšņi pazustu no planētas zemes

Cilvēki planētu Zemi ir apdzīvojuši pāris miljonus gadu. Ja mēs iztēlojamies Zemi kā dzīvu būtni, tad pavisam iespējams, ka kādu dienu tā no mums atbrīvosies kā no kaitinošiem viesiem.

Šajā rakstā jūs neuzzināsiet ‘Kā?’, ‘Kāpēc?’ un ‘Kad?’ tas varētu notikt. Mēs fokusēsimies uz ‘Kas?’ varētu notikt, ja cilvēce vienā acu mirklī pazustu no planētas Zeme.

Pirmās sekundes pēc cilvēces pazušanas

Zviedrija, attēls no rīta, kad braukšanu pa kreiso joslu nomainīja braukšana pa labo joslu. | Wikipedia

Viss sāktos ar to, ka sāktos milzīgs haoss. Visi transportlīdzekļi – vilcieni, automašīnas, kuģi, busi, lidmašīnas – turpinātu kustēties līdz brīdim, kad tās pret kaut ko atdurtos. Tas atgādinātu skatu, kāds bija pirmdienas rītā, kad Zviedrija mainīja braukšanu pa kreiso joslu uz braukšanu pa labo joslu. Protams, bez cilvēkiem.

Būtu tumšs. Ļoti tumšs.

Pasaule ieslīgst tumsā | Pixabay

Pulkstenim tikšķot uz priekšu, elektrostacijām sāktu pietrūkt resursu. Lēnām pasaule ieslīgtu spocīgākajā tumsā tās vēsturē, kad gaismas, datori, televizori un elektrostacijas pēkšņi pārtrauktu darboties. Šajā brīdī sāktu krist lidmašīnas, bet paietu vēl pāris stundas līdz lidmašīnas ar autopilotiem sāktu nolaisties.

Nākotnes savvaļas dzīvnieki

Iespējams, ka radiācijas ietekmes dēļ, šādi varētu izskatīties dzīvnieki nākotnē | Pixabay

Viss būtu relatīvi mierīgi līdz brīdim, kad no ķīmiskajām rūpnīcām sāktu izdalīties gāzes apkārtējā vidē. Atomelektrostacijas neatdzistu un notiktu milzīgi sprādzieni visapkārt, izdalot milzīgu daudzumu radiācijas apkārtējā vidē. Rezultātā dzīvnieki būtu pakļauti mutācijām.

Jauni pilsētnieki

 

Jaunie pilsētu iedzīvotāji | Pexels

Mazāk kā nedēļas laikā planēta sāktu atjaunoties. Visapkārt gan uz zemes, gan ūdenī sāktu augt zāle. Dzīvnieki, tāpat arī mājdzīvnieki, mēģinātu izkļūt ārā. Senie instinkti un bads barošanās ķēdi sakārtot tā, kā tam ir jābūt. Līdz tam ‘Madagaskaras’ filmas tipa haoss turpinātos.

Jaunie īrnieki

Jaunie īrnieki | Pixabay

Viss sāk izskatīties daudz labāk pēc 3-6 mēnešiem. Radiācijas ir pazudusi un gaisa kvalitāte ir ievērojami uzlabojusies. Meža zvēri sāk apdzīvot cilvēku mājas.

Londona – purva galvaspilsēta

Londona | Pixabay

Vajadzētu paiet tikai 15 gadiem, lai visi ceļi būtu aizauguši ar krūmiem. Arvien vairāk zāles, krūmu un koku izaugtu pilsētās, atstājot tās kā vēsturiskas drupas. Temperatūru maiņa un mitrums sagrautu dambjus un tiltus. Tikai pēc 150 gadiem Londona pilnībā būtu pārklāta ar purvu.

Lielās pilsētas

Lielās pilsētas tiktu iznīcinātas | Pixabay

Pēc 230 gadiem, daļēji iznīcinātais Eifeļa tornis, varētu būt mežacūku mājvieta. Brīvības Statujai vairs nebūtu labās rokas. Daudzas pilsētas tiktu nopostītas milzīgās vētrās vai aplūdinātas ar milzīgiem viļņiem.

Planēta pastāvēs vēl ilgi pēc tam, kad mēs būsim pazuduši. Un tā pati sevi sadziedēs, satīrīs, jo tas ir tas, ko tā dara. Un ja tā ir taisnība, ka plastmasa nesadalās – planēta to izsviedīs ārā. Zemei nav ne vainas, cilvēkiem gan!

Spēcīga un skaista

Stonhendža | Pixabay

Paietu 500 gadi, lai meži atgūtu savu pozīciju uz planētas. Bet arī vēl pēc 500 gadiem būtu redzamas cilvēku atstātās pēdas, piemēram, Eifeļa torņa 4 kājas vai Brīvības Statujas daļas.

Pēdējās civilizācijas paliekas

Pēc 25 000 gadiem planēta Zeme ieslīgtu jaunā ledus laikmetā. Šoreiz tam nebūtu dramatiska ietekme uz dzīvnieku sugām, jo lielāka daļa adaptētos jaunajā klimatā. Pēdējās cilvēku pēdas būtu atrodamas apraktas augsnē, nekad tā arī nesadalījušās. Kurš lai zina, vai kāds tās kādreiz atrastu un kādus secinājumus no tā varētu veikt…

 

LĪDZĪGIE RAKSTI

KOMENTĒ

Send this to friend