7 ieradumi, kuras palīdzēs uzturēt kārtību un tīrību mājā

0

Pirms pāris gadiem Džošs kopā ar sievu izlēma izmainīt savu dzīvi un atbrīvoties no nevajadzīgām lietām. 9 mēnešu laikā viņš ar sievu samazināja nevajadzīgo mantu daudzumu par 50%, bet vēlāk par visiem 70%. Pēc pāris gadiem viņi pārvācās uz vēl mazāku māju.

Jo mazāk jums ir mantu, jo lielāka kārtība un komforts būs jūsu mājā. Saglabāt māju šādā stāvoklī palīdzēs šie vienkāršie ieradumi. Velti tam tikai pāris minūtes.

 

  • Sakārtojiet pastu

 

Nelieciet pastu malā, bet uzreiz sakārtojiet to pa kategorijām. Reklāmu un citas nevajadzīgās lietas metiet ārā, bet vajadzīgo sakārtojiet un glabājiet plauktā.

 

  • Mazgājiet traukus uzreiz pēc ēšanas

 

Uztveriet šo procesu kā pēdējo soli pēc pusdienām vai vakariņām. Uzreiz nomazgājot šķīvjus vai saliekot tos trauku mazgājamā mašīnā, jūs taupāt laiku. Vēlāk nevajadzēs tērēt laiku, lai nomazgātu veselu netīro trauku kaudzi. Netīrumi nepaspēs izžūt, un mazgāt būs daudz vieglāk. Pie tam virtuvē būs kārtība. Mamma pateiks jums paldies.

 

  • Saklājiet gultu

 

Gulta – guļamistabas centrs. Ja tā ir saklāta, tad tas tieši ietekmē istabas atmosfēru. Ja atstāt to nesaklātu, tad apkārt nebūs komforta sajūtas. Tāpēc pirmais solis ir saklāt gultu. Bet pirmais solis, lai uzlabotu dzīvi – darīt to katru dienu.

 

  • Neatstājiet nekārtību uz galda

 

Ja galds ir tīrs, tad to izmantos tiešām vajadzībām. Ja likt visu uz galda un atstāt nekārtību, galds ātri pārvētīsies par haosa cēloni. Tīrs un kārtīgs galds mudina kārtību un mieru.  

 

  • Vakarā saalieciet visu savās vietās

 

Katrai lietai ir sava vieta. Zīmulim jāstāv penālā, bet kladēm plauktā. Vakarā, kad esat beiguši darbu, sakārtojiet darba vietu tā, kāda tā bija pirms darba. Tas palīdzēs taupīt, jo no rītiem pirms skolas nevajadzēs visu meklēt.

 

  • Neatlieciet lietas, kuras var izdarīt pa 1-2 minūtēm

 

Izdomājiet noteikumu: ja to var izdarīt tieši tagad – dariet to. Iznesiet miskasti, izvediet suni pastaigā, nolieciet pulti no televizora vietā, sakārtojiet istabu vai izgludiniet drēbes. Tā jūs sadalīsiet savu dzīvi pa daļām, un nevajadzēs to darīt vakaros, kad esat atnākuši pēc darba.

 

  • Uzreiz kārtojiet  

 

Nekartība rodas, ja istabā sakrājas pārāk daudz lietu: pārāk daudz drēbju, zīmuļu, papīru vai grāmatu plauktā. Ja pārvietoties pa istabu sanāk ar grūtībām, tad uzreiz ķerieties klāt un sakārtojiet visu.  

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.