TESTS: cik no šiem populārajiem mītiem ir patiesi? 2. DAĻA

Pēc apēstas magoņmaizītes narkotiku tests uzrādīs pozitīvus rezultātus

Magoņu sēklas satur nelielu daudzumu opija alkaloīdu. Tāpēc, ja testa ierīce būs ļoti jūtīga, tā var dot pozitīvu reakciju. Vācijas Bioķīmijas institūts 2003. gadā veica pētījumu, kura dalībnieki apēda magoņkūku un pēc 24h nodeva urīna analīzi. Opiātu klātbūtne 10x pārsniedza Olimpiskās komitejas noteikto limitu.

Vista kādu laiku var dzīvot bez galvas

Vista, kurai tikko nocirsta galva, pāris minūtes vēl skries riņķī pa pagalmu un, iespējams, pat mēģinās pacelties spārnos. Vēsturē aprakstīts gadījums, kad gailis Maiks (Mike the Headless Chicken) bez galvas nodzīvoja pat pusotru gadu. Saimnieki to baroja ar pipeti.

Kosmosā nav gravitācijas

Gravitācija ir visur, un darbojas vienādi uz visiem cilvēkiem. Kosmonauti orbītā plivinās tik jestri tāpēc, ka nemitīgi krīt pa izliektu trajektoriju Zemes virzienā kopā ar kuģi, līdzīgi, kā to dara aizmesta bumbiņa. Taču kuģis kustas daudz ātrāk par bumbiņu, tāpēc tā krišanas trajektorija sakrīt ar zemes izliekumu. Tā rezultātā kuģis krīt, taču tā arī nekad nenokrīt uz Zemes (kamēr turpina kustēties pareizajā ātrumā).

Vīna glāzi var saplēst ar balss palīdzību

Tas patiešām ir iespējams, tikai tam ir viens nosacījums – jāspēj noturēt nots, kas sakrīt ar konkrētās glāzes frekvenci un spēj to ievibrēt. Ja glāze sāk vibrēt, tā beigu beigās saplīsīs.

Košļājamā gumija vēderā pārstrādājas 7 gadus

Ar šo mūs biedēja bērnībā, tomēr neviena košļene vēderā nav palikusi. Daudzas gumijas mūsdienās tiek ražotas no mīkstiem sintētiskiem polimēriem kopā ar pārtikas piedevām, kas nozīmē – kuņģis tās nešķeļ (tāpat kā nešķeltu riepas gabaliņu). Taču, ja vien tā nav miiiilzīga, organisms to mierīgi izvadīs laukā arī nesašķeltu, un tas prasīs, maksimums, pāris dienas.

Cilvēks izmanto tikai 10% savu smadzeņu

Smadzenes sver dažus simtus gramu, tomēr tās ir tik aktīvas, ka izmanto 20% no organisma skābekļa un glikozes rezervēm. Ja tas nepārliecina – neirologu veiktie pētījumi pierāda, ka dienas laikā mēs nereti izmantojam visus 100 procentus smadzeņu

Mati un nagi turpina augt pēc nāves

Lai mati un nagi turpinātu augt, tiem kādā nebūt mistiskā veidā būtu jāsaņem barības un minerālvielas. Tas, savukārt, nozīmētu, ka to īpašnieks, visticamāk, nav miris. Tiesa, ilūzija par izaugušiem nagiem var rasties tāpēc, ka miruša cilvēka āda saraujas. Taču augšana? Nebūs

Ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu

Varētu jau domāt, ka tas ceļš ir mazliet zemāk, taču nē – 2009. gadā Austrālijā tika veikts pētījums, kura dalībniekiem jautāja, kas viņiem sniedz lielāko baudu. Vīrieši pirmajā vietā pārliecinoši novietoja garšu, tai sekoja personīgie sasniegumi, tad atpūta.. un tikai tad sekss. Šajā pašā pētījumā vīriešiem deva paost dažādas smaržas, lai noskaidrotu, uz ko viņi visvairāk reaģē. Uzvarētājs? Kanēļmaizītes. Bet, meitenes, to jūs jau zinājāt, vai ne?

Regulāra matu galu apgriešana ļaus tiem augt ātrāk

Matu augšana ir ģenētiski ieprogrammēts parametrs, ko sievietēm var mainīt vienīgi grūtniecība (sorry, džeki!). Viss pārējais var padarīt matus stiprākus un veselākus, vai arī mazināt to izkrišanu, ja tā ir problēma, taču augšanas ātrums būs tāds, kāds bijis.

Gadalaiki rodas no tā, ka zeme ir tuvāk vai tālāk no saules

Gadalaikus rada nevis zemeslodes attālums no Saules, bet gan 24.45 grādu sašķiebtā Zemes ass. Tas nozīmē, ka dažādos gadalaikos dažādas zemeslodes daļas ir pavērstas tuvāk vai tālāk prom no saules. Un, jo netiešāk krīt saules stari, jo konkrētajā vietā ir aukstāks.

Tev varētu arī patikt..

Comments are closed.