MEŽĀZIS

0 66

MEŽĀZIS (22. decembris – 20. janvāris)

Temperaments: flegmatisks, ar noslieci uz pesimismu.

Pozitīvās rakstura īpašības: godkārība, darba mīlestība un strādātspēja, centība un neatlaidība, izturība un pacietība, saimnieciskums un taupīgums, ieturētība, paškontrole un pašsavaldīšanās, saprātīgums. Veselīgs lepnums un neatkarības un patstāvības mīlestība.

Negatīvās rakstura iezīmes: liels egoisms un mantkārība, patvaļa un untumainība, skopums līdz alkatībai. Varaskāre un viltība, neuzticēšanās un cietsirdība. Vienmēr ir ar kaut ko neapmierināts. Spēcīga atkarība no citiem vai vienkārši norobežošanās un ieslēgšanās sevī. Citu izmantošana personiskās interesēs. Baidīšanās un šausmas grūtību dēļ, vairīšanās no grūta vai atbildīga darba. Savas varas izmantošana.

Profesionālās darbības sfēras: kāds ir mērķis, tāds arī ir Mežāža liktenis. Vislabākos rezultātus gūst, darbojoties vienatnē, izpildot pat kolektīva pasūtījumus. Kā tiesneši ir ļoti bargi un stingri, bet taisnīgi. Ar biznesu nodarbojas nežēlīgi, bez jebkādas sentimentalitātes. Savus profesionālos pienākumus izpilda ļoti godprātīgi un to pašu gaida arī no citiem.

Starp Mežāžiem sastopam baņķierus un lielus finansistus, dažādus aģentus, firmu vadītājus, kas nodarbojas ar zemesgabalu un nekustamā īpašuma pirkšanu un pārdošanu. Neskaitāmi Mežāži aizņemti politikā. Interesē vadītāja amati. Celtniecība un celtniecības materiālu ražošana. Mākslas jomā priekšroku dod podniecībai, keramikai, adīšanai.

Sportā iecienītākā disciplīna ir saistāma ar kalniem. Strādā dažādās ministrijās un pārvaldēs par administratoriem. Iecienītākie amati − lietveži, sekretāres, rēķinveži. Kad noteiktās situācijās rodas labvēlīgi apstākļi intelektuālam, radošam darbam, var kļūt par rakstnieku, dzejnieku, publicistu, preses darbinieku, lektoru, redaktoru, poligrāfistu.

 

Dzīvesstils: dzīves jēga sastāv no garīgām vai materiālām vērtībām, augsta sociālā stāvokļa ieņemšanas un varas pār citiem. Domāšana, rīcība un darbība ir visai mierīga un izsvērta, uzmanīga un tālredzīga. Impulsivitāte, emocijas un pārsteidzība vienkārši tiek izslēgta. Galvenokārt balstās savā uzkrātajā dzīves pieredzē, tādēļ lielākus panākumus gūst konservatīvā un ilgu laiku stabilā valsts sistēmā. Iespējams, ka tieši ar to saistāma teju visu Mežāžu interese par Eiropas konservatīvās demokrātijas galvaspilsētu Londonu. Tā kā prāts un enerģija ir virzīti egoistisko un mantkārīgo mērķu sasniegšanai, Mežāzim ir pietiekami daudz ienaidnieku. Īstenojot savas idejas, plānus un ieceres, bieži vien krīt galējībās. Tāpat liels traucēklis ir viņa mūžīgās kaprīzes, untumi un pretenciozās vēlēšanās, iekšējās pretrunas un pretestība. Neviens pasākums un piedāvājums netiks pieņemts bez garas un rūpīgas iepriekšējas apdomāšanas, apspriešanas un analīzes.

 

Saskarsme ar Mežāzi: jārīkojas lēni un pakāpeniski, bet pārliecinoši un uzstājīgi. Ar viņu jāapietas labi, jautri un dzīvespriecīgi, kā arī ieturēti, īpaši − ja ir lietišķa saruna, līguma vai kontrakta parakstīšana. Ļoti labi noder asprātīgi kalambūri, jo viņiem patīk vārdu spēles. Tā kā Mežāzis ir visai melanholisks un pakļauts savam garastāvoklim, pirms lietišķas sarunas ir vēlams viņu izkustināt no šāda stāvokļa.

 

Attiecības: labprātīgi palīdzēs citiem tiktāl, cik tas būs izdevīgi viņam pašam. Pirmās laulības reti ir izdevušās un laimīgas, visbiežāk dažādu iejaukšanos dēļ, īpaši no vecāku puses.

 

Mežāzis vīrietis ir īsts pacietības, nepiekāpības un neliekšanās monuments. Ja viss nenotiek, kā Mežāzis bija domājis, ja dzīve izkāpj no rāmjiem, tūdaļ rodas īssavienojums. Tiesa, laulībā Mežāzis ir uzticams partneris, turklāt ļoti gādīgs, centīgs un aizbildniecisks. Savu ģimeni un tuvākos no jebkādām pārestībām un netaisnībām vienmēr aizstāvēs ar cieņu. Kaut arī pati laulība ir visai vēsa, tā vienmēr ir saskaņā ar izteiktām pienākuma un atbildības jūtām. Šķiršanās notiek īpaši reti, jo arī tad, kad mīlestība pēc būtības jau atvēsinājusies un dziest, savstarpējās attiecības starp laulātajiem vienalga vienmēr saglabājas labas. Apprecas vēlu.

 

Sieviete dzīvo savā iekšējā pasaulē, kur prieka jūtas ir visai rets viesis. Piemīt visai interesanta un apbrīnojama iezīme: skaistums un pievilcība ar gadiem ne tikai mazinās, bet − tieši otrādi − arvien vairāk un vairāk pieaug. 30–35 gados Mežāzis izskatās labāk nekā 18 gadu vecumā. Šajā vecumā viņa arī vairāk patīk vīriešiem. Izdabāt Mežāža sievietei ir Sīzifa darbs: saviem pielūdzējiem un sev izveido dažādas mākslīgas barjeras. Mīlas un dzīves ceļā viņai ir daudz krīžu. Sabiedrībā izturas visai nopietni un noslēgti, bet ģimenē ir prasīga sieva un stingra māte. Starp Mežāžiem „modē” ir atraitnība.

 

Organisma un ķermeņa vājās vietas: visa gremošanas sistēma − zarnu trakts, aknas un žultspūslis, aizkuņģa dziedzeris. Āda, cīpslas, ceļu locītavas, liela kauli. Zobi, visi skeleta kauli, sirds asinsvadu sistēma.

 

Krāsa: melns, zili melns, tumši sarkans.

Metāls: rūda.

Flora: priede, baltegle, efeja, driģene, melnā magone, skābenes, belladonna.

Dzīvnieks: lauva, kalnu kaza, cālis, baru dzīvnieki, indīgie insekti.

Mežāža zīmē dzimušās slavenības: Īzaks Ņūtons, Džeks Londons, Elviss Preslijs, Als Kapone, Muhammeds Alī, Merlins Mensons, Denzels Vašingtons, Džims Kerijs.

Avots: Zima, D., Zima, N., & Uspenska, M. (2011). Visi Horoskopi. Rīga: “Vieda”

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.