7 mīklas, ko atrisināt var tikai īsti detektīvi

0 55

Mēs visi esam pazīstami ar veco labo IQ testu, kas novērtē tavu inteliģences līmeni pēc tam, kad esi atbildējis uz 40 jautājumiem. Taču pastāv vairāki veidi kā atklāt uz ko tavs iekšējais ģēnijs ir spējīgs.

Piedāvājam vairāk mīklas, ko tikai retais var atrisināt!

1. Izbēgšana no cietuma

Jānis ir ieslodzīts cietuma kamerā ar grīdu no smiltīm un tikai vienu logu, kas novietots tik augstu, ka to neviens nevar aizsniegt. Cietuma kamerā nekā cita nav kā tikai lāpsta. Ir sauss un karsts, bet Jānim nav ne ēdiena, ne ūdens. Viņam ir tikai 2 dienas, lai izlauztos – ja nē, tad viņš mirs.

Izrakt tuneli nevar – tas aizņems vairāk kā 2 dienas. Kā lai Jānis tiek laukā?

2. Nozagta kaklarota

Veltas kundze devās uz policijas iecirkni un iesniedza iesniegumu par to, ka viņas kaklarota ir pazudusi. Kad policija ieradās pie Veltas mājās, viņi neatrada nekādas ielaušanās pēdas, tikai vienu izsistu logu. Iekšā bija pilnīga nekārtība un viss bija izārdīts, kā arī uz paklāja bija atrodami netīri pēdu nospiedumi.

Nākošajā dienā par krāpšanu tika aizturēta Veltas kundze. Kāpēc?

3. Slepkavība skolā

Pirmajā skolas dienā tika nogalināta ģeogrāfijas skolotāja. Policijai ir 4 aizdomās turamie – dārznieks, matemātikas skolotāja, sporta skolotājs un skolas direktors. Viņiem visiem ir alibi:

  • Dārznieks šajā laikā grieza krūmus.
  • Matemātikas skolotāja bija vidustermiņa eksāmenā.
  • Sporta skolotājs spēlēja basketbolu.
  • Direktors bija savā ofisā.

Slepkava tika arestēta uzreiz un bez nekādiem liekiem jautājumiem. Kas nogalināja ģeogrāfijas skolotāju, un kā policijai izdevās to atrisināt uzreiz?

4. Vientuļais vīrs

Vientuļš vīrs dzīvoja kādā mājā priekšpilsētā. Viņš nekad neizgāja no mājas uz ilgāku laiku. Bija vasaras vidus, piektdiena, kad pastnieks ejot garām pasauca šo vīrieti. Taču neviens neatbildēja, tāpēc viņš ieskatījās pa logu un ieraudzīja milzīgu asins peļķi. Kad policija ieradās, viņi atrada otrdienas avīzi, 2 pudeles ar siltu pienu un 1 pudeli ar aukstu pienu.

Nākošajā dienā slepkava tika aizturēta. Kā policijai izdevās atrast vainīgo un, kurš tas bija?

5. Divas tabletes

Sērijveida slepkava nolaupīja cilvēkus un lika tiem apēst vienu no divām tabletēm: viena bija nekaitīga, bet otra saindēta. Lai arī kuru tableti apēstu nolaupītais, slepkava apēda otru. Nolaupītie vienmēr apēda tableti, uzdzēra ūdeni un nomira, taču slepkava izdzīvoja.

Kā slepkavam izdevās vienmēr izvēlēties nekaitīgo tableti?

6. Aizsalušie logi

Kādā aukstā ziemas dienā Pēteris atradu savu draugu mirušu viņa paša mājā. Pēteris izsauca policiju un pateica, ka vienkārši gājis garām un izdomājis draugu apciemot.

Ilgāku laiku zvanot un klauvējot pie durvīm neviens neatbildēja. Mājā bija klusums, bet caur aizsalušu logu varēja redzēt, ka istabā deg gaisma. Ar karstas elpas palīdzību viņa izdevās ledu no loga izkausēt un ieraudzīt mirušo draugu uz zemes.

Policija arestēja Pēteri kā galveno aizdomās turamo. Kāpēc?

7. Ķīmiskās vielas

Slavens ķīmiķis tika nogalināts savā laboratorijā. Vienīgais pierādījums ir papīra lapa ar ķīmiskiem nosaukumiem uz tās (Karbons, Skābeklis, Niķelis, Lantāns, Sērs). Dienā, kad viņš tika nogalināts, viņu laboratorijā apciemoja tikai 3 cilvēki: viņa sieva, brāļa dēls Nicolas un draugs Jonatans.

Policija aizturēja slepkavu uzreiz. Kā viņiem tas izdevās un kurš ir slepkava?

Atbildes

1. Jānim, izmantojot lāpstu, ir jāuztaisa smilšu kaudze, lai aizsniegtos līdz logam un caur to izbēgtu no kameras.

2. Policija aizturēja Veltas kundzi, jo viņi bija pārliecināti, ka logs ir izsists no iekšpuses, nevis no ārpuses. Ja logs būtu izsists no ārpuses, tad uz paklāja būtu atrodams stikls.

3. Slepkava ir matemātikas skolotājs, jo viņas alibi teikts, ka viņa bija vidustermiņa eksāmenā. Taču, slepkavība notika pirmajā skolas dienā, bet vidustermiņa eksāmeni notiek vēlāk.

4. Tas bija pastnieks, jo viņš zināja, ka neviens nelasīs avīzi upura mājā trešdien un ceturtdien.

5. Abas tabletes bija nekaitīgas. Inde bija upura glāzē ar ūdeni.

6.  Pēteris nevarēja atsaldēt ledu no ārpuses, jo tas parasti aizsalst no iekšpuses.

7. Tas bija Nicolas, jo uz zīmītes, izmantojot ķīmisko vielu saīsinājumus, ir rakstīts vārds Ni-C-O-LA-S

 

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.