Inteliģentāki cilvēki ir arī slinkāki, atklāj pētījums

0 11

Iespējams, ka esi diezgan slinka persona – bet neuztraucies, zinātne cīnās tavā pusē. Izrādās, ka cilvēki, kuri ir ļoti inteliģenti, ir arī ļoti slinki, jo viņiem patīk, ka tos izaicina mentāli nevis fiziski.

Cilvēki, kuriem nepatīk pavadīt pārāk daudz laika domājot, mēdz būt fiziski aktīvāki par tiem, kuri labprātāk izvēlas darboties ar prātu, atklāts kādā pētījumā.

Zinātnieki izvēlējās 60 cilvēkus un sadalīja tos divās daļās – vieni ar augstu vajadzību pēc mentāla izaicinājuma, bet otri ar zemu.

Tods Makelrojs (Todd McElroy), Floridas Līča Krasta universitātes profesors, pastāstīja, ka cilvēki ar augstu vajadzību pēc mentāla izaicinājuma izvēlas, piemēram, puzli, bet tie, kuriem vajadzība pēc mentāla izaicinājuma ir zema, labprāt nodarbojas ar aktivitātēm, kur obligāti nav nepieciešams stimulēt prātu.

Tāpat arī zinātnieki pie respondentiem piesprauda klāt ierīces, kas izsekoja viņu kustībām – un atklāja, ka cilvēki ar zemu vajadzību pēc mentāla izaicinājuma kustās ievērojami vairāk. Jāņem vērā, ka visi respondenti bija studenti, un to rezultātus neietekmēja darba vieta vai darba veids.

Makelrojs arī sacīja:

Tas, ka tu liecies slinks, vai arī cilvēki tevi sauc par slinku, neko nenozīmē. Iespējams, ka tu esi inteliģents un tev ir nepieciešama citādāka veida motivācija.

 

Pētījumā arī secināts, ka cilvēki, kuriem patīk izmantot savas smadzenes vairāk, uzreiz nenozīmē to, ka viņi ir gudrāki, taču šiem cilvēkiem ir tendence vairāk balstīties uz savām domām, nevis citu.

https://www.instagram.com/manfy.lv/

Atsauces: Florida Gulf Coast University website

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.