20 dzīves mācības, kuras mēs iemācāmies pārāk vēlu

0 17

Nebūtu jau slikti saņemt lielu gudrības rezervi kopā ar izrakstu no dzemdību nama. Bet tas nav iespējams. Dzīve ir viltīga, neparedzama, un tā dod mums mācības dažādos laika periodos. Dažas – pārāk vēlu.

Veselība – pats galvenais

Tik vienkārša loģika – investīcijas veselībā no jaunatnes gadien garantē labu pašsajūtu nākotnē. Protams, ka dažādas slimības rodas no neatkarīgiem no mums iemesliem. Bet no tām mēs varam sevi paglābt jau iepriekš. Mēs bieži uzspļaujam veselībai, bet velti.

Gaidīt ideālu momentu ir bezjēdzīgi

Kamēr mēs plānojam sākt savu dzīvi no pirmdienas, no pirmās mēneša dienas, no jaunā gada – tā paiet visa dzīve  Bet mums tā ir tikai viena, atšķirībā no kaķiem un budistiem. Laika, lai sagatavoties, mums nav, tāpēc pietiek mēģināt – labākā izrāde jau ir sākusies.

Meklēt absolūto laimi – arī

Starp balto un melno ir daudz vairāk nekā 50 pelēkā nokrāsas. Un tie visi ir diezgan simpātiski, tikai ielūkojieties uzmanīgi. Totāla kontrole un bailes iziet no baltās joslas – taisns ceļš uz melno vilšanos. Patīkamāk un drošāk būtu nemesties galējībās un dzīvot kaut kur pa vidu.

Gandrīz visu ir iespējams izlabot

Mēs varam domāt, ka ir noticis kas nelabojams. Visdrīzāk, ka tā nav. Kad sāpes norimsies un pie emocijām pieslēgsies arī saprāts, Jūs ieraudzīsiet, ka ir iespējams kaut ko piegriezt un pielabot, lai viss atkal būtu labi. Kamēr dzīve turpinās, ir pie kā piestrādāt.

Zināt visas atbildes nav obligāti

Kāpēc un priekš kam viss tā ir iekārtots? Kur ir taisnība un kā ir jādzīvo? Dievs ir afroamerikānietis vai sieviete? Labi ir paspriest par to zināmā mērā, bet neiecelt kultā. Uz dažiem jautājumiem atbilžu vienkārši var nebūt, un tam nevajadzētu traucēt muns izbaudīt dzīvi.

Labāk varēja arī nebūt

Analizēt pagātni, lai izdarīt secinājumus, kurus var pielietot tagadnē – viena lieta. Otra – jaukt iespējamos, bet nerealizētos scenārijus. Vēl sliktāk ir domāt: “Ja es izdarītu savādāk, dzīve tiešām būtu labāka.” Neviens nevar to tiešām zināt. Ja tā, izmetiet no galvas neproduktīvas domas un atgriezieties tagadnē.

Darbība ir baiļu pretinde

Nepārliecinātība patīkamajā mums rezultātā mūs vienkārši paralizē  Bet padomājiet – kas varētu būt pats šausmīgākais, kas varētu notikt, ja Jūs pārvarēsiet sevi? Iespējams, ka uz Jums tikai neapmierināti skatīsies. Un tas nav iemesls tam, lai sevi pēc tam vainot tajā, ka Jūs palaidāt garām tādu iespēju.

Vientulība nav maita

Mazāk ticiet popdziesmām. Mācēt būt ar sevi vienatnēun iegūt no tā baudu – svarīga prasme, kura dara mūs brīvākus. Cilvēki, darbs, nauda var aiziet, bet Jūs pats ar sevi būsiet līdz mūža galam.

Dzīve – sāpes, bet atbildība ir uz mūsu apziņas

Problēmu iemesls varētu būt ne Jūsu uzvedība, bet citu cilvēku darbības vai vienkārša apstākļu sakritība. Bet galā jātiek tieši Jums. Pieprasīt pat no pašiem tuvākajiem darīt tā, kā Jūs vēlaties, nav tik efektīvi, bet mainīt savu reakciju, domāšanu un cilvēkus, kas ir Jums apkārt – diezgan efektīvi.

Ir vērts sevi nodrošināt ar pacietības rezervi

Dažreiz veicas, bet parasti mīlestība, draudzība, pašrealizācija un citas svarīgas lietas nekrīt no gaisa  Esiet pacietīgi, jo nāksies smagi strādāt.

 

Pārējās atziņas lasi nākošajā lapā!

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.