Stāsts par vistālāk esošo cilvēka veidoto kosmisko aparātu – Voyager-1

0 13

Voyager-1 ir vistālāk esošais kosmiskais aparāts, kuru izveidojis cilvēks. Tas tika palaists 1977. gada 5. septembrī, šobrīd tas atrodas vairāk nekā 20 miljardu kilometru attālumā no zemes. Ja tev interesē precīza atrašanās vieta, tad to var redzēt Šajā mājaslapā. Kosmiskais aparāts ir pirmais, kas ir ieguvis detalizētus attēlus ar Jupitera un Saturna pavadoņiem.

Voyager-1

Voyager-1 palaida ASV organizācija “NASA” un tas veiksmīgi darbojās vēl šobrīd, un 2012. gada 25. augustā iestājas heliopauze jeb robeža aiz kuras pazūd saules ietekme. Sākumā bija domāts, ka šis aparāts ietilps “Mariner” programmā, kas pēta Merkuru, Venēru un Marsu. Voyager-1 veidošanā bija ieplānots to izveidot, lai varētu izmantot jaunu metodi – gravitācijas manevru. Interesanti, ka tas tika radīts tieši tad, kad Jupiters, Saturns, Urāns un Neptūns atradās diezgan pozitīvās pozīcijās priekš šī manevra.

Izpētītās planētas un pavadoņi, kas ietilpa “Voyager” programmā (sākotnēji “Mariner”)

2017. gada Decembrī “NASA” paziņoja, ka veiksmīgi palaisti “Trajektorijas uzlabošanas manevra” motori, kuri pēdējo reizi darbojās 1980. gadā. Šie motori dos vismaz divus papildus gadus, jo pašlaik voyager-1 jauda sāk izsīkt un tā būs spējīga darbināt ierīces līdz 2025. gadam, kad vairs nepietiks jaudas nevienai ierīcei.

Vērts pieminēt, ka uz katra no Voyager kosmiskajiem aparātiem atrodas “zelta disks”, kurā ir gan attēli, gan audio, ja šos diskus atrod augsta intelekta dzīvības forma. Šajos diskos ir bildes ar zemi, sveicieni dažādās valodās dažāda tipa cilvēkiem, piemēram, bērniem. Zelta disks satur dažādas skaņas, piemēram, bērnu raudāšanu, vaļa saucienus u.c. Tas satur arī mūzikas kolekciju, kurā ir iekļauti Mocarta skaņdarbi.

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.