Facebook radījis jaunu laika vienību

0 13

Facebook ir radījis jaunu laika vienību – Fliks (Flick), kas ir tieši tieši viena 705600000 daļa no sekundes – lielāka par nanosekundi, bet mazāka par mikrosekundi.

Fliks jeb Flick ir saīsinājums no “Frame tick”, norādot uz tā pamatnodomu, sacīja Kristofers Horvarts.

Filmās, video spēlēs un citās vietās, veidotājiem ir jādomā sekunžu daļās nevis pilnās sekundēs. Lielākā daļa filmu, piemēram, izmanto 24 kadrus sekundē, kas nozīmē – katru sekundi tiek parādītas 24 bildītes, kas liek attēlam ekrānā kustēties un rada kustības ilūziju.

Problēma, kā to pamatoja Horvarts, rodas, kad jāstrādā ar katru kadru atsevišķi. 24 kadru filmās, katrs kadrs atbilst 0.04166666667 sekundēm vai 41666666.669 nanosekundēm. Šie cipari ir sarežģīti, un tajos ir nebeidzams skaits ar decimāldaļām, kas tos padara par grūtāk izmantojamiem.

Un tāpēc, Facebook ir radījusi Fliku! Tajā pašā piemērā ar 24 kadriem, iepriekš esošie skaitļi nu izskatās daudz labāk – katrs kadrs = 29400000 flikiem.

Facebook pat ir izplatījusi informāciju par to un šī laika vienība būs pieejama ikvienam un par baltu velti! Tas nozīmē, ka kādreiz Fliks varētu kļūt par īstu laika vienību!

Avots: Business Insider

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.