Clickbait vai māksla pievērst uzmanību

2 12

Šajā rakstā mēs tiksim galā ar to, kas ir Clickbait un kam to izmanto.

Clickbait – termins, kurš apraksta interneta saturu, kura mērķis ir saņemt ienākumus no tiešsaistes reklāmas, it īpaši skarot kvalitāti vai informācijas taisnību.

Tātad, izejot no clikcbait termina skaidrojuma, mēs varam pateikt to, ka tas ir virsraksts rakstam, kurš daļēji (bet pārāk biež nekā) neparāda paša raksta jēgu. Tas var būt murgains, aizskart jūsu nacionālās/reliģozās/iedeoloģiskās/dzimuma jūtas vai dezinformēt cilvēku. Bet jēga paliek vina – jūs uz to klikšķināt.

Clickbait apspriež gan masu mediji, prese un blogeri. Ak jā, tas ir viens un tas pats.

Ieejiet gandrīz jebkurā mājaslapā ar reklāmu. Ja jums nestrādā AdBlock un šī reklāma nav mērķēta uz jums (Google AdWords), tātad tā nav domāta tieši jums, tādā gadījumā jūs ieraudzīsiet tipisku Clickbait: tie Microsoft gudrinieki parādīja virtuālās realitātes iekārtu! Tu neticēsi, kam tā ir līdzīga!

Bet oriģinālā ziņa izskatās tā: Microsoft parādīja savu virtuālās realitātes iekārtu HoloLens.

Pavisam nav tas, ko jūs iedomājāties, ja?

Diemžēl mūsu reklāmas, konkurences un kapitālisma laikmetā marketologi visā pasaulē cenšas pievērst jūsu uzmanību. Kurš spēs to izdarīt, tas uzvarēja.

Bet ja interneta lapās clickbait iedzīvojas, un jūs nepievēršat tam uzmanību (pie tam, daudziem stāv AdBlock), tad YouTube šī ir ļoti daudz.

YouTube īpatnība ir tajā, ka gandrīz visi video ir monetizēti. Katrs jūsu klikšķis uz video iemes veidotājam nelielu peļņu. Tāpēc liekas naudas dēļ daži liek dažādus virsrakstus, kā “10 cilvēki, kuri varēja kļūt par modelēm” utt.

Kā no tā izbēgt? Grūti un praktiski neiespējami. Cilvēka zinātkāre ir liela, un tā neapstāsies ne pie kā. Tieši tāpēc clickbait ir salīdzināms ar memu (nesmieklīgu attēlu, kultūras informācijas vienību, domas vīrusu). Kāpēc gan ne? Zplatās ātr, cilvēks redz un nevar paiet garām, klikšķina, un viņu sagaida vīlums.

Ir tikai viens padoms: redzat “skaļu” virsrakstu, spilgtus burtus un lozungus uz visu lapu? Aizveriet, diez vai jūs tur atradīsiet kaut ko jēdzīgu (neattiecas uz mūsu lapu :D)

Tev varētu arī patikt..
2 Komentāri
  1. Viagraonline saka

    Thanks for visiting, Heather. Hugs to you!!

  2. Buycialis saka

    Thank you ever so for you post.Much thanks again.

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.