Kas notiek ar tavu ķermeni, ja tu pārāk ilgi atrodies Viruālajā Realitātē

0 8

Iespējams, ka kādreiz esi aizdomājies par to, cik ilgi no realitātes tu varētu paslēpties virtuālajā pasaulē. Un kas ar tevi notiktu, ja pārāk ilgi būtu paslēpies no realitātes?

Īsi sakot – tu to nevarētu darīt ļoti ilgi un, ja tomēr izdotos, tad ar tevi notiktu visādās nepatīkamas lietas!

Piedāvājam pāris lietas, kas varētu ar tevi notikt, ja pārāk ilgi uzturētos virtuālajā realitātē.

Telpiskās izpratnes zudums

Katrā VR (Virtuālā Realitāte) pamācībā pirmais punkts liek pārliecināties par to, ka apkārtnē tev nav nekas tāds, kas varētu traucēt izbaudīt virtuālo realitāti, piemēram, mazi, rāpojoši bērni, mēbeles, dzīvnieki vai citas lietas pret kurām tu varētu atsisties, sasisties vai kā citādi ietekmēties.

Pavadot vairāk kā 30 minūtes VR, tu zaudēsi sapratni par savu atrašanās vietu telpā. Tas nozīmē, ka ja sākotnēji tu saprati, ka stāvi ar seju pret televizoru, tad tagad tev to noteikt būs nereāli!

Piemērs:

Reiboņi un slikta dūša

Cilvēkiem, kuriem paliek slikti no straujām kustībām, pastāv lielāka iespēja, ka lietojot VR pārāk ilgi, paliks slikti. Tomēr, tā var notikt ar jebkuru, ja neesi paņēmis pietiekoši ilgu laiku, lai atpūstos.

Spēles, kurās ir jālido vai lielā ātrumā jāpārvietojas, var radīt ļoti lielus reiboņus. Ražotāji uzskata, ka tiklīdz sākas reiboņi, nekavējoties ir jānoņem VR ekipējums, vai arī notiks šādi:

Krampji un lēkmes

VR ražotāji neiesaka cilvēkiem ar epilepsijas lēkmēm izmantot šīs ierīces, jo ir iespējama strauja gaismu maiņa. Taču, kā atklājies, tas var atgadīties arī ar cilvēkiem, kuriem nekad šādas lēkmes nav bijušas.

Tomēr, no tā izvairīties ir pavisam vienkārši – ik pēc 30 minūtēm paņem pārtraukumu uz pāris minūtēm!

Acu sāpīgums un traucētas koncentrēšanās spējas

Vai esi kādreiz uzmērījis drauga brilles un brīnījies par to, cik grūti tavām acīm ir adaptēties, lai redzētu caur tām? Un ja to darīji ilgstoši, tad pēc tam pastāvēja iespēja, ka tev sāpēja galva. Tas pats notiek, izmantojot VR ekipējumu!

Daži eksperti pat uzskata, ka VR var radīt ilgstošu efektu uz tavu redzi nākotnē, kas ir pavisam loģiski, jo, principā, tas ir kā sēdēt ļoti tuvu datora monitoram.

 

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.