10 veidi uzlabot savu miegu

0 22

Vispasaules Miega biedrība izstrādāja “10 miega higiēnas noteikumus pieaugušajiem”. Ja tiem sekot, tad problēmas ar miegu Jums nedraud.

  1. Dodieties gulēt un pamostieties vienā un tajā pašā laikā

Daudzi no Jums brīvdienās atslābst un guļ līdz pat pusdienām. Zinātnieki uzskata, ka tādas nepastāvības dēļ tiek nojaukti mūsu diennakts ritmi. Uzlabot miegu palīdzēs aizmigšana un pamošanās vienā un tajā pašā laikā.

  • Veiciet pārtraukumus uz miegu, ja jūtat nogurumu

Nedaudz pasnaužot, Jūs atkal saņemat enerģiju. Bet ņemiet vērā to, ka pēcpusdienu miegs nevar būt garāks par 45 minūtēm.

  • Atsakieties no kaitīgajiem ieradumiem

Speciālisti iesaka nelietot alkoholu un nesmēķēt vismaz 4 stundas pirms gulētiešanas. Bet vislabākais variants būtu atmest tos.

  • Samaziniet kofeīna lietošanu

Pēc Vispasaules Miega biedrības ieteikumiem, nepieciešams pārtraukt kofeīna lietošanu vismaz 6 stundas pirms miega. Bet ņemiet vērā arī to, ka kofeīns ir ne tikai kafijā, bet arī tējā, gāzētajos dzērienos un pat šokolādē.

  • Nepārēdieties pirms gulētiešanas

Jūs varat sev sarīkot nelielas uzkodas. Bet 4 stundas pirms gulētiešanas nevajadzētu ēst smagu, asu un saldu pārtiku.

  • Pirms gulētiešanas nenodarbojieties ar sportu

Speciālisti uzstāj, ka ar sportu vajadzētu nodarboties regulāri. Bet jebkura fiziskā aktivitāte tieši pirms gulētiešanas var kaitēt miega kvalitātei.

  • Izvēlieties komfortablus gulēšanas piederumus

Ja Jūs nakts vidū pamostaties no tā, ka Jums ir karsti zem ierastās vilnas segas, tad ir pienācis laiks to nomainīt savas veselības dēļ.

  • Vēdiniet savu guļamistabu

Nesenā pētījuma gaitā tika noskaidrots, ka, ja istabā ir atvērts logs, tad miega kvalitāte uzlabojas. Ja Jums istabā ir kondicionieris, tad izvēlieties to temperatūru, kas ir komfortabla Jums. Tai ir jābūt pāris grādiem zemākai nekā parasti.

  • Novāciet traucējošās skaņas un gaismu

Elektronika, kas atrodas istabā, var traucēt Jums izgulēties, piemēram, mirgojošais elektroniskais pulkstenis, rūcošs dators vai arī ieslēgts televizors. Tāpēc būtu nepieciešams samazināt elektronikas daudzumu savā istabā.

  • Nenodarbojieties gultā ar citām darīšanām

Ar viedtālruņa vai klēpjdatora palīdzību mēs viegli un ātri varam atbildēt uz e-pasta vēstulēm, guļot gultā. Bet tas var novest līdz tam, ka Jums gulta asociēsies ar darba vietu. Beidziet tā darīt. Gulta ir domāta miegam un seksam.

Ievērojot šos noteikumus, Jūs uzlabosiet miega kvalitāti, kā arī novērsīsiet tā fragmentāciju un nejutīsiet miega trūkumu. Pēdējais var novest pie nopietnām veselības problēmām, piemēram, psihiskiem traucējumiem un sirds un asinsvadu slimībām.

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.