TOP: Ekonomika, datoru zinātne – kuru profesiju pārstāvji nākotnē būs vispieprasītākie?

0 12

5. Ekonomika

Ekonomika jeb analīze kā finanses darbojas gan privātajās, gan valdības organizācijās, nākotnē būs ļoti svarīga. Cilvēkiem, kuri izvēlas studēt šajā jomā, nākotnē būs lieliskas iespējas iegūt finanšu konsultantu, risku menedžeri utt. Piemēram, ārzemēs šo profesiju pārstāvji vidēji var nopelnīt 100 000 dolāru gadā.

4. Elektriskā inženierija

Drošvien, ka nav pārspīlēts sakot, ka bez elektrības dzīve nebūtu tāda kāda tā ir tagad. Un lielās jaudas stacijas, kas šo elektrību mums ražo un nogādā, pārsvarā tiek pārvaldītas, izmantojot šajā sfērā zinošus cilvēkus. Arī nākotnē šajā jomā zinoši cilvēki būs ļoti pieprasīti, jo pilnībā automatizēt, izmantojot robotus, šo darbu nevar! Ārzemēs šobrīd elektriskās inženierijas absolventi pelna vidēji 110 000 dolārus gadā, un tiek uzskatīts, ka šī summa noteikti strauji augs.

3. Informāciju tehnoloģijas

Lai arī datoru zinātne un informāciju tehnoloģijas var šķist viens un tas pats lauciņš, ir tomēr atšķirība starp šīm divām lietām. Ja datoru zinātne fokusu liek uz programmēšanu, tad informāciju tehnoloģijas speciālisti atkal šīs programmas menedžē un uzstāda. Šajā lauciņā studējošie spēj atrast plašu loku ar darba vietām – informāciju drošība, arhitekti, palīdzības dienesti un pat zinātnieki. Piemēram, ASV plāno palielināt darba vietas šajā sfērā par 12% līdz 2024. gadam. Tas vien parāda to, cik šobrīd un arī nākotnē tas būs svarīgi.

2. Datoru zinātne un inženierija

Datoru zinātne un inženierija ir lielisks savienojumus priekš tiem, kas vēlas iemācīties datoru uzbūves pamatus un kā tad izveidot pašam savas programmas, aplikācijas utt. Šajā sfērā studējošie pēc absolvēšanas var strādāt praktiski visur, kur ir saskarsme ar datoriem, programmatūrām utt. Vidēji ārzemēs šie speciālisti nopena 116 000 dollāru gadā.

1. Starptautiska biznesa vadība

Biznesa vide kļūst ar vien globālāka, un starptautiska biznesa vadītāji ir nepieciešami visapkārt pasaulē. Ir milzīga atšķirība starp uzņēmumiem, kas fokusējas uz vietējo tirgu un starp uzņēmumiem, kas fokusējas uz globālo tirgu. Bieži vien ir nepieciešamas milzīgas pārmaiņas, lai sava uzņēmuma orientāciju mainītu uz globālo. Starptautiski domājoši cilvēki ir viens no lielākajiem faktoriem, kas nosaka vai uzņēmums to būs spējīgs paveikt. Tieši tāpēc arī šādi cilvēki ir ļoti pieprasīti un kompāniju īpašnieki ir gatavi maksāt lielu naudu, lai šādus cilvēkus iegūtu tieši pie sevis.

Avots: Best Degree Programs/Bachelors Degree Center

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.