Facebook ir iznīcināts? Kas noticis pēdējās dienās?

0 807

Skandāls par to, ka Facebook nopludināja 50 miljonu lietotāju personīgo informāciju kādai britu kompānijai Cambridge Analytica, pāršalca negaidīti visu pasauli. Informācija tika ievākta ar apmāna palīdzību jau 2015. gadā. Kembridžas universitātes profesors Aleksandrs Kogans izveidoja aplikāciju This Is Your Digital Life, kurā lietotāji varēja iziet psiholoģiskos testus. Tā pieprasīja lietotājiem pieeju pie personīgās informācijas, draugu saraksta un publikācijām ar Like atzīmēm. Pavisam pie aplikācijas pieslēdzās 250 tūkst. cilvēku, bet dati tika savākti par 50 miljoniem cilvēku.

Facebook atrada šo problēmu, izdzēsa aplikāciju un lika izdzēst kompāniju izdzēst saņemto informāciju. Pagājušonedēļ atklājās, ka tas nav noticis.

Facebook galva Marks Cukerbergs nekādā veidā nav komentējis situāciju, un viņš pat neparādījās ārkārtas sapulcē, kas bija saistīta tieši ar šo jautājumu. Daudzi citi valdes locekļi arī tajā neparādījās, kas lika lietotājiem šaubīties par savu datu aizsardzību.

Daži sociālā tīkla lietotāji uzsāka zibakciju – viņi popularizē mirkļbirku #deletefacebook un pārliecina citus lietotājus tajā, ka viņiem arī ir nepieciešams izdzēsties no tā. Neapmierināto lietotāju starpā izrādījās arī WhatsApp līdzdibinātājs Braiens Aktons, kurš piesauca cilvēkus savā Twitter boikotēt Facebook, neskatoties uz to, ka Facebook nopirka WhatsApp par 19 miljardiem dolāru.

Facebook akcijas pēdējo dienu laikā ir kritušas ļoti stipri. Liekas, ka tas varētu būt viss, bet tas nebeidzas tik viegli…

Gribi zināt situācijas turpinājumu? Ver nākamo lapu!

Tev varētu arī patikt..

Atstāt komentāru

Your email address will not be published.